2024.04.30 godz. 18:41 Warszawa, Mazowieckie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Rodzice którzy nie zyja mieli dom, który został przepisany na brata. Brat zanim zmarł przepisał dom na swojego syna (którego wychowywała babcia od strony partnerki, partnerka nie utrzymywała kontaktów z bratem i nie wychowywała dziecka, jak się urodził zajęła się nim jej matka). Syn brat zmarł kto teraz dziedziczy mój rodzinny dom?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Maj 2024 11:20

W pierwszej kolejności do spadku powołani są dzieci i małżonek zmarłego. Jeśli zmarł jako bezdzietny kawaler do spadku powołani zostaną dalsi spadkobiercy czyli żyjący rodzice zmarłego oraz rodzieństwo. Jeśli tych brak lub nie żyją, w dalszej kolejności powołani do spadku będą dalsi krewni żyjący.